Usługi

 • Tynki Gipsowe i Maszynowe

  Są to tynki najczęściej stosowane, które spotykamy w wielu domach i budynkach użyteczności publicznej. Cechuje je cena oraz trwałość, która jest bardzo wysoka.

  ROZWIŃ

  Popularność zawdzięczają szybkiej technologii wykonania oraz przyjaznym dla człowieka właściwościom gipsu, który przejmuje z otoczenia nadmiar wilgoci i oddaje go, kiedy powietrze staje się zbyt suche. Posiada on także niewielki opór dyfuzyjny oraz idealne właściwości do utrzymania zrównoważonego klimatu w pomieszczeniach, co daje wrażenie ciepła i przytulności. Knauf oferuje klientom szeroką gamę tynków gipsowych, spełniających różnorodne wymagania inwestorów.

 • Tynk cementowo wapienny

  Są mniej wytrzymałe i odporne na wilgoć od cementowych, ale łatwiejsze do nakładania.

  ROZWIŃ

  Mają też większą paroprzepuszczalność. Można je układać na większości materiałów do wznoszenia ścian zewnętrznych.

 • Gipsowy czy cementowo-wapienny?

  Najważniejszym kryterium wyboru są przede wszystkim walory użytkowe pomieszczeń po położeniu tynków, czyli odpowiedź na pytanie, jak będzie się w nich mieszkać.

  ROZWIŃ

  Uwzględniając oczekiwania budujących dom, nietrudno stwierdzić w oparciu o obiektywną charakterystykę, że tynki gipsowe, a zwłaszcza tynk Diamant, posiadają walory przewyższające zalety tynków cementowo-wapiennych. Tym samym stanowią optymalne rozwiązanie do każdego domu.